Вчимося малювати. Стаття 1

Малюнок – це заняття, яким можна займатись у будь-якому місці, в будь-який час, але воно потребує знання основних правил і спостережливості, а також довгої практики.

В першу чергу треба знати, які інструменти і матеріали необхідні для того, щоб почати малювати. Треба вияснити що основне, а що другорядне. Ви ознайомитесь з основними техніками малюнка олівцем і навчитесь ними користуватися.
 Звичайним графітовим олівцем і кольоровими ви навчитеся штрихувати, тонувати, розмальовувати і змішувати кольори по необхідності.
Крім кольорових олівців, вам потрібні папір і підставка для малюнку. 

Олівець – це головний інструмент для малювання. Склад і якість грифеля – основні його характеристики. В продажі є багато олівців різної твердості і різної якості, починаючи з тих, якими користуються школярі, і закінчуючи тими, якими працюють професіонали. Грифелі є товсті від 1 до 5-ти мм. в діаметрі. Вони не мають дерев’яної поверхні, ними зручно користуватися.
Графітові стержні використовуються в різних формах, але починати треба з олівця.
Графітовий олівець – це стержень із графіту у дерев’яному  покритті. Графіт буває різного степеня твердості – мякий, середній і твердий. Кожен тип графіту має свою характеристику насиченості тону – від сірого до чорного.

Графітові палички, бувають квадратні, багатогранні і прямокутні в розрізі. Їх товщина від 5-ти до 10-ти мм.
Графітові стержні завжди мають циліндричну форму, їх діаметр від 0,5 до 5-ти мм.

Для малювання графітом, або кольоровим олівцем основним матеріалом служить папір. На прилавках магазинів є великий вибір спеціальної бумаги, а також спеціальних загрунтованих листів чи блокнотів проклеєних чи скріплених спіраллю. Крім паперу використовують тонкий білий і тонований картон. Можна також малювати на дереві чи тканині, заґрунтованих, або без грунту і на камені.

Але починати треба з малюнку на папері. Кольорові олівці продають в картонних, дерев’яних чи металевих  коробках по 12, 24, 36, 48 чи більше штук. Для роботи в студії більше підходить дерев’яна коробка. Виймаючи олівці треба брати їх за кінчик грифеля.

Папір, на якому малюєте, має бути добре прикріплений. Для цього його фіксують на дерев’яній дошці з допомогою кнопок, або клейкої лєнти. Дошка повинна бути рівна і більша від листка паперу на 0,5 см. з кожної сторони.

Ластик. В процесі малювання, вам потрібний буде ластик. Для розтушування використовують спеціальні розтушовки. Також треба мати під рукою стругалку для олівців.  – вони повинні бути гарно підстругані.
Папір. Крім якості і платності паперу, треба враховувати його розмір і формат. Олівцем, здебільшого, малюють на малих і середніх форматах паперу. Звичайний розмір листа – 24 на 32 см.

Для фіксування малюнку, щоб не розтерти,треба використовувати фіксатив. Можна взяти його в аерозольній упаковці по 250 гр. І треба мати кальку чи спеціальний папір для закладення між гравюри,для захисту малюнків під час зберігання.

© Автор Британ Галина Ярославівна

 

Наступні матеріали з цієї категорії

Поділитися в соцмережах

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

Головне меню

Go to top